Брзо клизање на кратким стазама на Зимским олимпијским играма 2010.
Prijeđi na navigaciju
Prijeđi na pretragu
Такмичење у брзом клизању на кратким стазама на Зимским олимпијским играма 2010. одржано је у Пацифик колосеуму у Ванкуверу од 13. до 26. фебруара 2010. године.
За разлику од брзог клизања по дужој стази овде се и мушкарци и жене такмиче у три исте индивидуалне дисциплине (500 м, 1000 м, 1500 м) док је штафетна трка код жена дуга 3.000 м, а код мушкараца 5.000 метара. Такмичења се одржавају на затвореном клизалишту, где је један круг стазе дуг 111,12 метара - на клизалиштима димензија међународног хокејашког игралишта (30 x 60 метара).[1]
Земља | Мушкарци 500 м |
Мушкарци 1.000 м |
Мушкарци 1.500 м |
Мушка штафета |
Жене 500 м |
Жене 1.000 м |
Жене 1.500 м |
Женска штафета |
Бр. такм. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Australija | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | ||
Austrija | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | ||
Belgija | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | ||
Bugarska | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 2 | 3 | ||
Kanada | 3 | 2 | 3 | 5 | 3 | 3 | 3 | 4 | 10 |
Kina | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 4 | 10 |
Češka | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||
Francuska | 1 | 2 | 3 | 5 | 2 | 1 | 1 | 7 | |
Nemačka | 2 | 2 | 3 | 4 | 1 | 1 | 1 | 5 | |
Ujedinjeno Kraljevstvo | 2 | 2 | 2 | 5 | 2 | 1 | 1 | 7 | |
Hong Kong | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||
Mađarska | 2 | 1 | 2 | 1 | 2 | 3 | 4 | 6 | |
Italija | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 2 | 3 | 5 | 9 |
Japan | 2 | 2 | 3 | 2 | 3 | 3 | 5 | 8 | |
Kazahstan | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | ||
Letonija | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | ||
Holandija | 2 | 1 | 2 | 3 | 3 | 0 | 5 | 7 | |
Novi Zeland | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | ||
Poljska | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | ||
Rumunija | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||
Rusija | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 3 | 5 | ||
Južna Koreja | 3 | 3 | 3 | 5 | 3 | 2 | 3 | 4 | 9 |
Sjedinjene Američke Države | 3 | 3 | 3 | 5 | 2 | 3 | 3 | 5 | 10 |
Укупно: 23 НОК | 32 | 32 | 36 | 8 штаф. | 32 | 32 | 36 | 8 штаф | 109 |
All times are Pacific Standard Time (UTC-8).
Дан | Датум | Старт | Крај | Дисциплина | Ниво |
---|---|---|---|---|---|
Дан 2 | Субота, 13. фебруар 2010. | 17:00 | 19:30 | 500 м women | Квалификације |
3.000 м штафета жене | Квалификације | ||||
1.500 м мушкарци | Финале | ||||
Дан 6 | Среда 17. фебруар 2010. | 17:00 | 19:15 | 1.000 м мушкарци | Квалификације |
5.000 м штафета мушкарци | Квалификације | ||||
500 м жене | Финале | ||||
Дан 9 | Субота 20. фебруар 2010. | 17:45 | 20:15 | 1.500 м жене | Финале |
1.000 м мушкарци | Финале | ||||
Дан 13 | Среда 24. фебруар 2010. | 17:00 | 18:45 | 1.000 м жене | Квалификације |
500 м мушкарци | Квалификације | ||||
3.000 м штафета жене | Финале | ||||
Дан 15 | Петак 26. фебруар 2010 | 18:00 | 20:15 | 500 м мушкарци | Финале |
1.000 м жене | Финале | ||||
5.000 м штафета мушкарци | Финале |
Дисциплина | 18п | Резултат | 18п | Резултат | 18п | Резултат |
---|---|---|---|---|---|---|
500 метара Šablon:DetailsLink |
Charles Hamelin Kanada |
40,981 | Sung Si-Bak Južna Koreja |
41,340 | François-Louis Tremblay Kanada |
46,366 |
1.000 метара Šablon:DetailsLink |
Lee Jung-Su Južna Koreja |
1:23.747 ОР | Lee Ho-Suk Južna Koreja |
1:23,801 | Apolo Ohno Sjedinjene Američke Države |
1:24,128 |
1.500 метара Šablon:DetailsLink |
Lee Jung-Su Južna Koreja |
2:17,611 | Apolo Ohno Sjedinjene Američke Države |
2:17,976 | J. R. Celski Sjedinjene Američke Države |
2:18,053 |
штафета 5.000 м Šablon:DetailsLink |
Kanada Charles Hamelin François Hamelin Olivier Jean François-Louis Tremblay Guillaume Bastille |
6:44,224 | Južna Koreja Kwak Yoon-Gy Lee Ho-Suk Lee Jung-Su Sung Si-Bak Kim Seoung-Il |
6:44,446 | Sjedinjene Američke Države J. R. Celski Travis Jayner Jordan Malone Apolo Ohno Simon Cho |
6:44,498 |
Дисциплина | 18п | Резултат | 18п | Резултат | 18п | Резултат |
---|---|---|---|---|---|---|
500 метара Šablon:DetailsLink |
Wang Meng Kina |
43,048 | Marianne St-Gelais Kanada |
43,707 | Аријана Фонтана Italija |
43,804 |
1000 metres Šablon:DetailsLink |
Wang Meng Kina |
1:29,213 | Katherine Reutter Sjedinjene Američke Države |
1:29,324 | Park Seung-Hi Južna Koreja |
1:29,379 |
1500 metres Šablon:DetailsLink |
Zhou Yang Kina |
2:16,993 ОР | Lee Eun-Byul Južna Koreja |
2:17,849 | Park Seung-Hi Južna Koreja |
2:17,927 |
штафета 3.000 м Šablon:DetailsLink |
Kina Sun Linlin Wang Meng Zhang Hui Zhou Yang |
4:06,610 СР | Kanada Џесика Грег Kalyna Roberge Marianne St-Gelais Tania Vicent |
4:09,137 | Sjedinjene Američke Države Allison Baver Alyson Dudek Lana Gehring Katherine Reutter Кимберли Дерик |
4:14,081 |
- ↑ „Брзо клизање на кратким стазама на Савременом спорту”. Arhivirano iz originala na datum 2012-12-20. Pristupljeno 2012-12-13.